برنامه نویس کسیت؟

برنامه نویس کیست؟چه تفاوتی با دیگران دارد؟

 

او هم غذا میخورد!او هم راه میرود!او هم زندگی میکند!

اما چه چیزی باعث میشود به یک فرد “برنامه نویس” بگوییم!؟یکی از مشخصاتی که یک برنامه نویس خوب دارد,”خلاقیت” است.

او با خلاقیت اپلیکیشن های مختلف می آفریند و با خلاقیت مشکلات را به شیوه های مختلف حل میکند.به طور کلی میتوان گفت برای برنامه نویس خلاق , هیچ بن بستی نیست..

یا راهی خواهد یافت یا راهی خواهد ساخت!

یکی دیگر از مشخصات او , داشتن روحیه ی خستگی ناپذیر و پشتکار بالاست.شاید با خودتون فکر کردید که چطور یک فرد ساعت ۳ نصف شب میتواند  کار کند!اصلا مغز یک انسان معمولی چگونه  توانایی چنین کاری را دارد؟!؟ولی باید به شما بگویم که  این افراد زحمت کش تا مشکل یا باگ برنامه رو حل نکند ((امکان نداره)) بتوانند ذهنی آرام داشته باشند و استراحت کنند!انها مثل گلادیاتور هایی قوی همواره بی پروا و بدون درک ذره ای سختی مشکلاتشان را حل میکنند.

 

رابطه ی یک برنامه نویس و زندگی شخصی:

فرض کنید شما هر روز ورزش کنید!هروز صبح یک ساعت در پارک محلتان بدویید!عصر ها هم به پرورش اندام خودتان برسید!

حالا با توجه به این قضیه فرض کنید یکی از دوستان قدیمتان پیشنهاد کوهنوردی در یک روز جمعه را به شما بدهد!آیا امکان اینکه در وسط راه اورا تنها بگذارید یا از همان اول مسیر غر غر کنید وجود دارد؟!

داستان یک برنامه‌نویس موفق وزندگی هم همین‌گونه است!آن‌ها هرروز با مشکلات مختلفی روبه‌رو می‌شوند و ذهن خودشان را تمرین می‌دهند و در زندگی با برخورد به یک مشکل جدید همواره یک‌راه حل مناسب پیدا می‌کنند.و معمولاً کار به‌جایی می‌رسد که افراد دیگر هم از آن‌ها برای رفع مشکلاتشان کمک می‌گیرند..

شما هم میتوانید به یک برنامه نویس موفق باشید.

دادرس

منبع این مطلب

About OwlCoder

بهامین دادرس هستم. امیدوارم با ارائه ی مطالب مفید در این سایت به هموطنانم کمکی کوچک کرده باشم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *